[O1] Włącznik świateł stop a tempomat

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • SULIK
    Classic
    • 2010
    • 12

    [O1] Włącznik świateł stop a tempomat

    Bardzo ladny kolor, gratulacje, mnie to tu brakuje przede wszsytkim jakiegos delikatnego remapu
  • JasiuWWA
    Drive
    • 2009
    • 42

    #2
    [O1] Włącznik świateł stop a tempomat

    Witam.
    Wczoraj zauważyłem że zapalają mi się światła STOP bez wciskania hamulca.
    3ci stop mryga z różna częstotliwością a w lewej i prawej lampie w tym samym czasie zapala się drugie włókno w żarówce. Po wciśnięciu hamulca światła stop zapalają się prawidłowo i mryganie na kilka sekund się uspokaja.
    Ciekawe jest też to, że przy włączeniu tempomatu auto po chwili go wyłącza. Czy włącznik świateł stop jest on odpowiedzialny w jakiś sposób za odcięcie dopływu paliwa?

    Ogólnie lekko przygasają wszystkie światła, pozycyjne, ośw. schowka, ośw. tablicy rejestracyjnej itp itd...
    Czy przyczyną może być nieprawidłowo działający włącznik świateł stop? Czy to raczej jakieś zwarcie gdzieś w instalacji? Uszkodzony przekaźnik? Wszelkie sugestie mile widziane :roll:

    Komentarz

    • sebu
      L&K
      • 2008
      • 1304
      • Octavia II (1Z3)
      • AHF 1.9 TDI VP 110 KM
      • CDAA 1.8 TSI 160 KM

      #3
      sprawdź sobie czujnik na pedale hamulca,(nic tam nie grzebałeś :?czasem wystarczy go ruszyć,miałem podobną sytuację wystarczyło go poprawić i wszystko wróciło do normy.
      Zamieszczone przez JasiuWWA
      Ciekawe jest też to, że przy włączeniu tempomatu auto po chwili go wyłącza. Czy włącznik świateł stop jest on odpowiedzialny w jakiś sposób za odcięcie dopływu paliwa?
      Dopływu paliwa to nie
      gdy włączysz tempomat,a później naciśniesz pedał hamulca lub gazu to automatycznie tempomat zostaje wyłączony,impuls elektryczny.
      Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
      jak pomogłem to daj punkcik
      sprzęgło od G 60

      Komentarz

      • Space99
        Rider
        • 2008
        • 275
        • Octavia I (1U2)
        • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

        #4
        Zamieszczone przez sebu
        ....
        gdy włączysz tempomat,a później naciśniesz pedał hamulca lub gazu to automatycznie tempomat zostaje wyłączony,impuls elektryczny.
        gaz nie ale hamulec wyłączy tempomat
        Jadąc na tempomacie spokojnie można wyprzedzić z większą prędkością a jak puścimy gaz to autko wraca do nastawionej predkosci.

        Tak jak pisze sebu do wymiany wyłącznik stopu.
        pozdrawiam Marcin

        Moja obecna Okta a poprzednia na ALH

        Komentarz

        • szkoda
          RS
          S_OCP Member
          • 2005
          • 22543

          #5
          Zamieszczone przez Space99
          Jadąc na tempomacie spokojnie można wyprzedzić z większą prędkością a jak puścimy gaz to autko wraca do nastawionej predkosci.
          chyba, że będziesz ten pedał wciskał dłużej niż minutę czy dwie (nie pamiętam) - tak jest w O2 przynajmniej.
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz

          • mulder
            Drive
            • 2010
            • 96

            #6
            przycisk hamulca, albo się wypiął albo do wymiany, uklęknij przed autem i zerknij jak to wygląda, jeżeli siedzi na swoim miejscu to najpewniej go wymienić :idea:
            Черный Bymep

            Komentarz

            Pracuję...